Zalety i wady wynajmowania powierzchni biurowych w centrum miasta

nieruchomości w centrum

Pozytywne aspekty wynajmowania biura w centrum miasta

Biuro w centrum miasta kojarzone jest w większym prestiżem firmy. Jeśli więc zależy nam na umocnieniu tego aspektu naszej formy, to należy brać pod uwagę taką lokalizację. Jeśli jednak prestiż wpływa w znaczący sposób na funkcjonowanie firmy, to z powodzeniem można rozważyć inną lokalizację. Należy pamiętać o tym, że do biura zlokalizowanego w centrum miasta jest łatwiejszy dojazd. Jest to istotne zarówno z punktu widzenia pracowników firmy, jak i jej klientów. Rozbudowana infrastruktura w centrum miasta umożliwia też szybkie korzystanie z usług pocztowych, bankowych czy gastronomicznych, które mogą się okazać przydatne z punktu widzenia funkcjonowania firmy. Lokalizacja w ruchliwym centrum miasta może przyczyniać się też do zwiększenia liczby klientów, ale tylko wtedy, kiedy w tym samym miejscu firma sprzedaje swoje produkty.

Minusy wynajmowania biura w centrum miasta

Głównym minusem wynajmowania powierzchni biurowych w centrum miasta jest ich wyższa cena. Dlatego najpierw powinniśmy się zastanowić, czy wszystkie korzyści związane z taką lokalizacją, będą w stanie pokryć koszty wyższej ceny wynajmu. Oczywiście, plusem jest łatwy dojazd, ale należy też pomyśleć o tym, że w godzinach szczytu przejazd przez centrum miasta jest znacznie utrudniony. Dlatego krótszy dojazd może się znacznie wydłużyć. Kwestią związaną z komunikacją, jest sprawa parkowania. Jeśli nasza firma nie ma odpowiedniej ilości miejsc parkingowych, to szukanie ich w centrum miasta może okazać się niewykonalne.

Dlatego dobrym rozwiązaniem jest wynajmowanie biur z parkingiem. Dzięki temu zapewnimy sobie wystarczającą ilość miejsc parkingowych dla pracowników, jak i dla kontrahentów czy klientów naszej formy. Pamiętajmy też, że wewnętrzne miejsca parkingowe podwyższają dodatkowo cenę wynajmu biura. Wybierając biuro w centrum miasta, powinniśmy się zastanowić, czy taka lokalizacja przyniesie wystarczające korzyści firmie i czy  zrównoważą one wkład finansowy związany z wynajem.

Warszawa Praga-Północ

Formularz kontaktowy

Copyright © 2017 RATUSZOWA 11 – Wynajem powierzchni. Wszyskie prawa zastrzeżone.